دکترا در فنلاند

روند اخذ پذیرش در مقطع دکتری در فنلاند شامل:

۱٫یافتن مکان خالی تحقیقاتی در یک دانشگاه
۲٫ارتباط با استاد مربوط به گروه تحقیقاتی یافته شده
۳٫گرفتن نظر موافق استاد نسبت به سوابق شما
۴٫صحبت برای پشتیبانی مالی
۵٫گرفتن نامه پذیرش
۶٫مراجعه به سفارت

جالب است بدانید که برای اقدام در مقطع دکتری هیچگونه زمانی(Deadline) وجود ندارد. در مقطع دکتری کمک هزینه هایی وجود دارد از قبیل کمک هزینه ای که دانشجو برای کار بروی پروژه دریافت می کند و کلاس هایی که برای مقاطع پایین تر وجود دارد.

    کمک هزینه تحصیلی

به علت رایگان بودن تحصیل در فنلاند تقریبا هیچگونه کمک هزینه ای در دانشگاههای فنلاند وجود ندارد و دانشجو ملزم به تامین نمودن هزینه زندگی خود است. با این وجود در بعضی از دانشگاهها به بعضی از دانشجویان خاص که از لحاظ علمی در مرتبه خوبی قرار دارند کمک هزینه داده میشود ولی این موارد در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار نادر است و میتوان اینگونه فرض کرد که کمک هزینه ای برای دانشجویان این مقاطع وجود ندارد. در مقطع دکترا علاوه بر کمک هزینه ای(حقوق) که دانشجو برای کار بر روی پروژه دریافت میکند، کلاسهایی برای مقاطع پائینتر(لیسانس و فوق لیسانس) وجود دارد که دانشجو با تدریس در آن کلاسها مبلغ نه چندان زیادی دریافت خواهد کرد که بیشتر به عنوان کمک هزینه در نظر گرفته میشود تا حقوقی که کفایت زندگی در این کشور را بکند.حق کار

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور فنلاند مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل در فنلاند فرد را در یک سال پوشش دهد .

هزینه های زندگی

فنلاند یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد  . هزینه های زندگی در فنلاند برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور فنلاند می باشد .

موسسه حقوقی نوباآوران با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری
تهران، بلوارمیرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، کوچه یکم، پلاک۳، واحد۱۵

موبایل

09128875020

شماره های تماس

02126422771– 02126422086

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

5 پاسخ

 1. یاورمحدی می‌گه:

  باسلام
  باشرایط سنی 38 سال میشه دکتری فنلاند اقدام کرد؟
  ایا مدرک کارشناسی دانشگاه ازاد وکارشناسی ارشدپیام نور برای اخذ پذیرش دکتری فنلاند معتبر می باشد؟
  ایا میتوان بورسیه جهت رشته فلسفه اخلاق در مقطع دکتری گرفت؟
  باتشکر

 2. یاسین زاهدیان می‌گه:

  ایا مدرک ارشد روانشناسی بالینی که از دانشگاه ازاد ایران اخذ شده در فلاند قابل اعتبار است ؟ و ایا فرد میتواند برای مقطع دکتری به ان رجوع کند؟

 3. حمیدرضاسیاه تیری می‌گه:

  اینجانب دارای کارشناسی ارشدمهندسی معماری ازدانشگاه آزادساوه بامعدل ۱۶هستم میخواستم بورس تحصیلی رایگان جهت دکترا دریکی ازدانشگاههای کشورهای اروپایی یاآمریکاویا کانادا اقدام کنم. که بتوانم درحین تحصیل هم کارکنم ازنظرمالی نمیتوانم ساپوردبشم درضمن مدرک زبان هم ندارم

 4. حمیدرضاسیاه تیری می‌گه:

  اینجانب دارای کارشناسی ارشدمهندسی معماری ازدانشگاه آزادساوه بامعدل ۱۶هستم میخواستم بورس تحصیلی رایگان جهت دکترا دریکی ازدانشگاههای کشورهای اروپایی یاآمریکاویا کانادا اقدام کنم. که بتوانم درحین تحصیل هم کارکنم ازنظرمالی نمیتوانم ساپوردبشم درضمن مدرک زبان هم ندارم درضمن چندسال سابقه کاربرروی چندین پروژه درشمال،کیش،وجردن تهران رادارم لطفادرخصوص گرفتن بورس کامل راهنمایی بفرماییدممنون میشوم

 5. حمیدرضاسیاه تیری می‌گه:

  اینجانب دارای کارشناسی ارشدمهندسی معماری ازدانشگاه آزاد ساوه بامعدل۱۶هستم میخواستم ازبورس تحصیلی کاملا رایگان جهت دکتراکه موردتایید وزارت علوم باشد در یکی ازدانشگاههای کشورهای اروپایی ،آمریکا ویا کانادااقدام کنم که بتوانم درحین تحصیل هم کارکنم ازنظرمالی نمیتؤانم ساپورد بشم مدرک زبان هم ندارم درضمن چندسال سابقه كاربرروی چندپروژه درشمال،کیش و خ جردن تهران رادارم لطفادرخصوص مدارک لازم تحصیلی ، اعزام ، وگرفتن بورس کاملا رایگان راهنمایی بفرماییدممنون میشوم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ki